Përfituesit e asistencës sociale, Ministria e Financave jep lajmin e shumëpritur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Përfituesit e asistencës sociale, Ministria e Financave jep lajmin e shumëpritur

17:01 | 29 Tetor 2020

Nesër dalin pagesat e dyfishta për përfituesit e asistencës sociale.

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka njoftuar se nesër do të dalin pagesat e dyfishta për muajin tetor për përfituesit e asistencës sociale.

Sipas saj, nga kjo masë përfituan 24,791 familje.

Postimi:

Mbi 24 mijë familje marrin nesër dyfishin e asistencës sociale

Me kërkesë të Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, sot Ministria e Financave ka proceduar pagesën për përfituesit e asistencës sociale për muajin tetor. Sipas vendimit të Qeverisë nr.10/33 të datës 28.09.2020 familjet në asistencë sociale marrin dyfishin e asistencës për tetor, nëntor dhe dhjetor.

Nga kjo masë përfituan 24,791 familje.

Mjetet dalin nesër gjatë ditës.

Edhe realizimi i kësaj mase u bë i mundshëm falë të gjithë atyre që paguajnë tatime e taksa.

Faleminderit shumë!

Komento: