Përfshihet nga zjarri oborri i një shkolle në Lipjan

23:28 | 19 Shtator 2023
perfshihet-nga-zjarri-oborri-i-nje-shkolle-ne-lipjan

Oborri i shkollës “Emin Duraku” me vendodhje mes fshatrave Banullë dhe Gllogovc është përfshirë nga zjarri.

Lajmin e ka bërë të ditur shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së në Komunën e Lipjanit, Arsim Jashari.

Ndërkohë ekipi i zjarrfikësve kanë intervenuar duke siguruar që zjarri të lokalizohet pa dëme materiale.

Komento: