Përfundoi ndeshja Portugali – Zvicër, këto janë notat e lojtarëve

23:45 | 05 Qershor 2019

Tashmë ka përfunduar ndeshja mes Portugalisë dhe Zvicrës.

Portugalia e ka siguruar finalen në Ligën e Kombeve falë Cristiano Ronaldos që ka shënuar het-trik kundër Zvicrës.

Një ndeshje që ishte nën diktatin e super yllit botëror që nga këmbët e tij prodhoi edhe një natë magjike për tifozët e futbollit.

Cristiano Ronaldo arriti të shënojë tre gola, për ta dërguar Portugalinë në finale të Ligës së Kombeve.

Ylli i Juventus shënoi në minutat 25’, 88’ dhe 90’ të ndeshjes.

Në anën tjetër, golin e vetëm për Zvicrën e shënoi Ricardo Rodriguez nga pika e penalltisë.

Komento: