Përfundon gjithçka!! Higuian bëhet lojtar i Chelseas

23:59 | 22 Janar 2019

Gonzalo Higuain është lojtar i Chelsea, pasi Milan, Juventus dhe Chelsea përfunduan të gjitha detajet, raporton Sky Sport Italia përcjell ORAinfo.

Mbyllja e marrëveshjes erdhi këtë mbrëmje dhe Higuain pritet të presë deri në mëngjes kështu që ai mund të fluturojë në Londër në një linjë ajrore të rregullt në vend që të marrë një avion privat.

Nëse kontrata e Higuain është e regjistruar në mesditë të mërkurën, atëherë ai do të ketë të drejtë të luajë kundër Tottenhamit të enjten.

Milani pritet të jetë dakord për një kontratë prej 35 milionë eurosh me Gjenovën për Krzysztof Piatek, i cili po vjen në Milano këtë mbrëmje dhe do të ketë testet mjekësore të tij nesër në mëngjes./ORAinfo/

Komento: