Përfundon gjithçka! Juventus nënshkruan me gjigantin evropian

23:30 | 21 Dhjetor 2018

Juventusi ka njoftuar një zgjatje të marrëveshjes së tyre me Adidasin, me vlerë minimale 408 milion € në mes viteve 2019-20 dhe 2026-27.

Bardhezinjtë njoftuan një marrëveshje gjashtëvjeçare me gjigantin gjerman të veshjeve sportive në vitin 2015, me vlerë 139.5 milion pa bonus përcjell ORAinfo.

Kjo marrëveshje duhej të përfundonte në vitin 2021, por sot është konfirmuar se marrëveshja është zgjatur për katër vjet.

“Juventus Football Club S.p.A. dhe adidas Italy S.p.A. kanë ndryshuar marrëveshjen zyrtare të partnerit dhe kanë zgjatur afatin e marrëveshjes deri më 30 qershor 2027,” konfirmoi klubi në një deklaratë.

“Marrëveshja aktuale, e cila do të skadonte më 30 qershor 2021, mbuloi gjashtë sezone të futbollit duke filluar nga 2015/2016.

“Marrëveshja e re do të lidhet me periudhën që fillon me sezonin 2019/2020 dhe do të mbulojë gjithsej tetë stinët e futbollit deri në 2026/2027”, thuhet në njoftim./ORAinfo/

Komento: