Përfundon mbledhja, Ahmeti zbulon çka u diskutua në takimin e parë të delegacionit shtetëror

15:17 | 19 Dhjetor 2018

Ka përfunduar mbledhja e delegacionit shtetëor për dialogun e Serbisë.

Pas një orë diskutimi në mbledhjen e parë që mbajti delegacioni shtetëror për dialogun me Serbinë, kreu i PSD’së Shpend Ahmeti dhe kreu i Nismës Fatmir Limaj folën para mediave, shkruan Express.

Në një takim që u mbajt me dyer të mbyllura sipas Ahmetit u arritën disa konkuza.

“Draftligji që është hartuar do të dërgohet për në Qeveri, për t’u proceduar më pas në Kuvend dhe brenda 30 ditësh do të prezantohet plaftorma për dialog”, u deklarua Ahmeti.

Komento: