Përfundon ndeshja Bayern Munich-Ajax, ky është rezultati

23:14 | 12 Dhjetor 2018

Ka përfunduar ndeshja mes Bayern Munichut dhe Ajaxit.

Bayern Munich ka kaluar në 1/16 e finales së Ligës së Kampionëve.

Bayern Munich ka barazuar ndeshjen e fundit në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, ndaj Ajaxit me rezultat, 3:3.

Skuadra gjermane ishte dy herë në disavantazh, mirëpo që në fund morën vetëm një pikë, për të mbetur lider i grupit E.

Bayern Munich u kualifikua në fazën e 1/16 të finales, me 14 pikë, ndërsa Ajax në vendin e dytë me 12.

Benfica do të luajë tani në Ligën e Evropës, ndërsa AEK, u eliminua nga gara.

Komento: