Përfundon ndeshja Bologna – Juventus, këto janë notat e lojtarëve

23:00 | 12 Janar 2019

Ka përfunduar ndeshja mes Bolognas dhe Juventusit.

Juventusi është në rrugë të mirë për ta mbrojtur titullin e Kupës së Italisë, pasi e ka mposhtur 2-0 Bolognën të shtunën në 1/8 e finales së kësaj gare.

Kampionët e Serie A, edhe pse me disa ndryshme në formacion, ia doli të marrë fitore të merituar në ‘Renato Dell’Ara’.

Bernardeschi dhe Kaen shënuan për fitoren e Juventusit.

Në pjesën e dytë, trajneri Massimiliano Allegri inkuadroi edhe Cristiano Ronaldon, i cili nisi këtë ndeshje nga bankina.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme.

Komento: