Përfundon ndeshja Chelsea -Dynamo Kyiv, këto janë notat e lojtarëve

23:17 | 07 Mars 2019

Tashmë ka përfunduar ndeshja mes Chelseas dhe Dynamo Kyiv.

Chelsea ka shënuar fitore jashtëzakonisht të rëndësishme kundër skuadrës së Dynamo Kyiv.

‘Blutë’ e Londrës kanë triumfuar me rezultatin 3:0, në ndeshjen e parë të fazës së 1/16-ës së finales, në garat e Ligës së Evropës.Golin e parë në këtë takim e shënoi Pedro Rodriguez, në minutën e 17’ të kësaj ndeshje.

e dytë, një super gol realizoi braziliani Ëillian, i cili goditi saktë nga gjuajtja e lirë, në minutën e 65’.Krejt në fund, talenti Callum Hudson Odoi shënoi për të vulosur rezultatin 3:0, në minutën e 90’ të takimit.

Më poshtë u sjellim notat e lojtarëve për këtë ndeshje, sipas ‘ËhoScored’.

Komento: