Përfundon ndeshja Juventus – Roma, këto janë notat e lojtarëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Përfundon ndeshja Juventus – Roma, këto janë notat e lojtarëve

22:54 | 22 Dhjetor 2018

Ka përfunduar ndeshja mes Juventusit dhe Romës.

Juventus ka vazhduar me fitore edhe në javën e 17-të të Serie A.

Skuadra nga Torino kësaj radhe ka gjunjëzuar kryeqytetasit nga Roma, duke i mposhtur me rezultatin minimal 1:0.

Ishte Mario Mandzukic që vendosi fatin e këtij takimi, me golin e realizuar në minutën e 33’ të takimit.

Juventus krijoi edhe disa shanse për gol, ku më të mirin e pati Cristiano Ronaldo, mirëpo mungoi konkretizimi.

Me këtë fitore, Juve mbanë në 8 pikë distancën nga Napoli.

Më poshtë mund t’i gjeni notat e lojtarëve për këtë ndeshje, sipas “WhoScored”.

Komento: