Përfundon ndeshja Leganes – Real Madrid, këto janë notat e lojtarëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Përfundon ndeshja Leganes – Real Madrid, këto janë notat e lojtarëve

23:59 | 16 Janar 2019

Ka përfunduar ndeshja mes Leganes dhe Real Madridit.

Ndeshja e dytë mes Leganes dhe Real Madridit në 1/8 e finales në Kupën e Mbretit përfundoi me rezultat 1-0, por Los Blancos vazhduan në çerekfinale pasi në ndeshjen e parë në Santiago Bernabeu kanë arritur fitore me rezultat 3-0.

Real Madrid këtë ndeshje e nisi me shumë mungesa shkaku i lëndimeve, por nga minuta e parë startoi Isco.

Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua nga sulmuesi Martin Braithëaite në minutën e 30-të. Pjesa e parë i takoi dukshëm më shumë Leganes.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme.

Komento: