Përfundon ndeshja Man City – Burton, këto janë notat e lojtarëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Përfundon ndeshja Man City – Burton, këto janë notat e lojtarëve

23:01 | 09 Janar 2019

Ka përfunduar ndeshja mes Manchester City dhe Burtonit.

Manchester City ka arritur të shënojë fitore të thellë në gjysmëfinalen e parë të EFL Cup, duke e mposhtur Burtonin 9-0.

Sulmuesi Gabriel Jesus pati një paraqitje të mirë duke shënuar katër gola.

Braziliani u vlerësua me notë maksimale, 10.

Me notë të lartë është notuar edhe Riyad Mahrez, që shënoi në fund të ndeshjes.

Portieri i Kosovës, Arijanet Muriqi, i cili nuk pranoi asnjë gol në këtë sfidë, u notua me notën 7.1.

Komento: