Përfundon ndeshja Real Madrid – Ajax, këto janë notat e lojtarëve

23:17 | 05 Mars 2019

Ka përfunduar ndeshja mes Real Madridit dhe Ajaxit me rezultat 1 me 4.

Skuadra shumë e respektuar e Ajaxit, ka arritur të eliminojë Real Madridin nga Liga e Kampionëve.

Pavarësisht humbjes në ndeshjen e parë në shtëpi me rezultat 1:4, Ajax ka arritur të përmbysë gjithçka në Bernabeu, për të kaluar në çerekfinale të garës elitare të Evropës.

Ziyech, Neres, Tadic dhe Schone kanë shënuar për fitoren e Ajaxit, ndërsa golin e vetëm për Real Madridin e ka shënuar Asensio.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje.

Komento: