Përfundon ndeshja Tottenham – Dortmund, këto janë notat e lojtarëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Përfundon ndeshja Tottenham – Dortmund, këto janë notat e lojtarëve

23:29 | 13 Shkurt 2019

Ka përfunduar ndeshja mes Tottenhamit dhe Dortmundit.

Tottenhami e ka mundur 3:0 Borussia Dortmundin në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, të mërkurën në Londër.

Tottenham është praktikisht në çerekfinale të kësaj gare pas fitores së thellë të shënuar në ‘Ëembley’ ndaj liderëve të Bundesligës.

Heung-Min Son në minutën e 47’, Jan Vertonghen në minutën e 83’ dhe Fernando Llorente në minutën e 86’ shënuan për fitoren e Tottenham.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme.

Komento: