Përfundon ndeshje Barcelona – Real Madrid, këto janë notat e lojtarëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Përfundon ndeshje Barcelona – Real Madrid, këto janë notat e lojtarëve

23:37 | 06 Shkurt 2019

Ka përfunduar ndeshja mes Barcelonës dhe Real Madridit.

Real Madridi ka nxjerr rezultat pozitiv nga ndeshja e parë gjysmëfinale në Kupën e Mbretit, duke barazuar 1-1 me Barcelonën të mërkurën në Camp Nou.

88 mijë tifozë të pranishëm në ‘Camp Nou’, nuk panë një nga ‘El Clasicot’ më të mira, siç janë mësuar në të kaluarën, me pak raste shënimi, dhe me vetëm dy gola.

Lucas Vasquez në minutën e 6’ me një gol të bukur i dhuroi epërsinë Real Madridit.

Malcom në minutën e 57’, shënoi për 1:1.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë derbi i gjeni në pjesën e mëposhtme.

Komento: