Përfundon takimi, Arsenal- Burnley, rezultati i papritu

15:36 | 22 Dhjetor 2018

Arsenali është rikthyer te fitorja në Ligën Premier, pas humbjes javën e kaluar.

Skuadra londineze ka arritur që me vështirësi të triumfojë ndaj Burnleyt, me rezultat 3-1.

Pierre Emerick Aubameyang e hapi serinë e golave për vendasit kur shënoi në minutën e 14-të.

Asistues në këtë gol ishte mbrojtësi i majtë boshnjak, Sead Kolasinac. Me epërsinë 1-0 të Arsenalit, përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

Topçinjët e nisën mirë edhe pjesën e dytë kur realizoi përsëri sulmuesi afrikan Aubameyang për 2-0.

Burnley ngushtoi epërsinë në minutën e 63-të, kur realizoi sulmuesi Barnes. Por krejt në fund të ndeshjes, ishte nigeriani Alex Iwobi që realizoi për 3-1.

Pas kësaj fitore, Arsenali ka grumbulluar 37 pikë dhe ndodhet në vendin e pestë.

Ndërkohë në ndeshjen e radhës, skuadra e Unai Emery luan në udhëtim tek Brighton.

Komento: