Përfundon takimi i Ekipit Negociator, ja kur do të dërgohet platforma në Kuvend – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Përfundon takimi i Ekipit Negociator, ja kur do të dërgohet platforma në Kuvend

18:50 | 11 Shkurt 2019

Ekipi Negociator për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, tashmë ka përfunduar.

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, si bashkëkryesues i ekipit për Dialogun, tha se delegacioni ka punë të përditshme për platformën.

Sipas tij, do të punohet edhe ditëve në vijim deri sa të plotësohet dokumenti për platformën e dialogut. Limaj shtoi se në momentin që përfundon platforma do t’i drejtohet Kuvendit të Kosovës. “

Për respekt që keni pritë. Duhet ta kuptoni që delegacioni ka punë ë përditshme me platformën. Do kemi takime, shpresoj që nesër pasnesër ta plotësojmë dokumentin. Duhet ta kryejmë punën tonë. Nesër përsëri do punojmë. Janë disa detaje që po punojmë. Edhe paradite e pasdite nesër do punohet. Deri në fund të javës do t’i drejtohet kuvendit. Por nëse kryhet edhe nesër do ti drejtohet”, tha Limaj

Komento: