Përfundon takimi me ambasadorin amerikan, krerët deklarojnë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Përfundon takimi me ambasadorin amerikan, krerët deklarojnë

10:05 | 31 Janar 2019

Kryeministri Ramush Haradinaj, Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeparlamentari Kadri Veseli kanë përfunduar takimin me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett.

Në këtë takim kanë qenë prezent kryeministri Ramush Haradinaj, presidenti Hashim Thaçi, kryeparlamentari Kadri Veseli dhe zv. kryeministri Fatmir Limaj. I pari që ka dalur nga ky takim, ka qenë ambasadori Kosnett.

Deri tash asnjë nga liderët nuk është deklaruar për këtë takim.

Ky takimi ka ardhur pas shtimit të presionit ndaj kryeministrit Haradinaj për heqjen e taksës, pas kërkesës së vazhdueshme nga BE-ja dhe SHBA-ja.

Pas këtyre kërkesave, edhe vetë Veseli si partner i koalicionit, ka paralajmëruar prishje të partneritetit nëse taksa nuk pezullohet

Komento: