Përfundon telenovela, Isco transferohet të gjiganti nga Serie A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Përfundon telenovela, Isco transferohet të gjiganti nga Serie A

12:38 | 25 Dhjetor 2018

Lojtari spanjoll, Isco Alarcon pritet të largohet nga Real Madrid.

Juventus e di se do të jetë e vështirë ta transferoj Isco Alarconin, por tashëm ka një plan.

Mediat italiane po raportojnë se ‘Zonja e Vjetër’ mund ta shet Miralem Pjanicin dhe Sami Khediran, për të krijuar fonde në transferimin e spanjollit, përcjell lajmi.

Juventus duhet të paguaj 80 milionë euro për ta transferuar Iscon, që nuk është i lumtur te Real Madrid.

Skuadra torinase i ka të dyja opsionet në letër, andaj sipas mediave italiane, ky transferim mund të realizohet qysh në janar.

Komento: