Përfundon “telenovela”, ja ku po transferohet Belotti – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Përfundon “telenovela”, ja ku po transferohet Belotti

09:29 | 30 Janar 2019

Klubi kinez Dalian Yifang ,ofroi 50-60 milion euro për të blerë Andrea Belottin ose Ciro Immobile.

Sipas Sky Sport Italia, Calciomercato.com dhe më shumë, Liga Kineze Super League janë duke bërë plan për të sjellë një yll, pasi Yannick Carrasco po shtyn për një kthim në Evropë përcjell ORAinfo.

Ata së pari iu afruan Lazios me € 60 milion për Ciro Immobile , por si lojtari ashtu edhe klubi thanë jo.

Objektivi tjetër ishte Belotti, prandaj ai me shumë gjasë do të zgjedhë një ambient të ri, pasi këtë sezon ka dështuar të shënojë shumë gola./ORAinfo/

Komento: