Përfundon “telenovela”, Juventusi pas asnjë cent po e transferon yllin e madh

20:46 | 28 Dhjetor 2018

Aaron Ramsey do të bashkohet me Juventusin në një transferim të lirë nga Arsenali këtë verë, raportojnë Daily Express përcjell ORAinfo.

Kontrata e Uellsianit skadon në fund të sezonit dhe është i lirë të diskutojë kushtet me klubet potenciale të reja në janar.

Raporti thotë se Ramsey do të nënshkruajë një kontratë katërvjeçare me kampionët e Serie A me vlerë 7.2milionë (€ 8million / $ 9.1million) në vit./ORAinfo/

Komento: