Përfundon “telenovela”, ky do të jetë ekipi i Icardit

17:16 | 23 Janar 2019

Në fillim, duket sikur ishte një telenovela e pafundme, me bashkëshorten dhe agjentin e Mauro Icardit, Wanda Nara, përhapjen e shumë deklaratave për rinovimin e Icardi me Interin, por në dy ditët e fundit, toni i Wanda është ulur dhe ajo duket shumë më e hapur për duke përfunduar bisedimet e rinovimit në një mënyrë pozitive.

Sipas Sportmediaset, negociatat janë në një pikë kthese dhe përfundimi i operacionit po bëhet më afër përcjell ORAinfo.

Familja Zhang ndërhyri drejtpërsëdrejti për të zhbllokuar situatën, duke përfshirë si pronarin Jindong dhe presidentin Steven.

Oferta e Nerazzurrit tek kapiteni i tyre është një pagë vjetore prej 7 milion euro në vit dhe lirimi i kontratës në kontratë është 180 milionë euro. Klauzola e lirimit në kontratën e mëparshme të sulmuesit argjentinas ishte 110 milionë euro./ORAinfo/

Komento: