“Përfundon telenovela” , ky do të jetë trajneri i r i Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Përfundon telenovela” , ky do të jetë trajneri i r i Milanit

16:59 | 26 Dhjetor 2018

AC Milan, ka nevojë për një palë duar të sigurta dhe vetëm Arsene Wenger mund të sigurojë atë përcjell
ORAinfo.

Gennaro Gattuso dështoi me Frosinone edhe sot duke siguruar një barazim, kështu hija e Arsene Wenger vazhdon të duket e madhe për klubin.

Raportet kanë treguar se ish-mesfushori do të ketë 180 minuta për të shpëtuar punën e tij dhe çfarë është më e keqja për Gattuso është se ekipi i tij duhet të kryejë shkëlqyeshëm kundër Frosinone dhe SPAL, që ndoshta nuk do të jetë e mjaftueshme për ta shpëtuar atë nga thes.

Një nga skuadrat më të spikatura të Italisë dhe Evropës po përpiqet të qëndrojë i rëndësishëm, por rezultatet nuk kanë qenë në anën e tyre jo vetëm në Serie A, por edhe në Evropë. Me gjithë respektin e duhur ndaj Olympiakos, një klub i trashëgimisë dhe madhësisë së Milanos nuk duhet të kishte humbur nga skuadra greke.

Nëse largohet Gattuso, Milan e ka rreshtuar Wengerin si opsion të parë dhe megjithëse emri i francezit nuk mund të shkaktojë po aq eksitim sikurse Antonio Conte.
Wenger nuk mund të jetë një opsion i keq, pasi ai është një provë të madhe./ORAinfo/

Komento: