Përfundon “telenovela”, Mourinho trajner te gjiganti evropian

18:51 | 11 Janar 2019

Florentino Pérez po mendon për rikthimin e José Mourinhos dhe Aitor Karanka në Real Madrid, raporton Mundo Deportivo.

Trajneri portugez dhe ai spanjoll kanë trajnuar Blancos gjatë fushatave 2010-11 dhe 2012-13 përcjell ORAinfo.

Mourinho u shkarkua nga Manchester United disa javë më parë dhe mediat italiane po e lidhin atë me një kthim në Inter. Por, trajneri do të jetë trajner në Portugali.

Mourinho thyen heshtjen pasi Manchester United hoqi dorë dhe foli për të ardhmen e tij dje: “Kur një menaxher ose një lojtar kthehet në një klub, kjo do të thotë se diçka pozitive është bërë.

“Kur një rikthim profesional apo është i ftuar të kthehet në një klub, është një nder i madh. Sot nuk kam ndërmend të kthehem në Portugali. Benfica nuk është një opsion për mua sot “, tha portugezi./ORAinfo/

Komento: