Përgatituni! Iu presin temperatura befasuese në ditët në vazhdim – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Përgatituni! Iu presin temperatura befasuese në ditët në vazhdim

21:10 | 03 Dhjetor 2019

Mësoni se cilat do të jenë temperaturat që do të na shoqërojnë në ditët në vazhdim.

Nesër në Kosovë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, por i ftohtë, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Në mëngjes në ultësira parashihet të krijohet mjegulla dhe ngricat.

Ngrica më shumë parashihet të ketë përgjatë relievit kodrinorë-malor.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-4 gradë Celsius, njofton IHMK.

Sipas IHMK’së, do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit.

Komento: