Përgatituni, ja çfarë moti na pret nesër – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Përgatituni, ja çfarë moti na pret nesër

23:41 | 08 Shkurt 2019

Një mot i ngrohtë duket se na pret nesër.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë vikendit temperaturat në vendin tonë do të lëvizin nga -2 gradë Celsius, dreri në 10 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe i qetë. Nuk parashihen reshje të asnjë forme për gjatë këtyre dy ditëve të vikendit. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-10 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftimin e IHMK-së

Komento: