Përgatituni mirë, iu pret një mot me plot befasi gjatë ditës së sotme – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Përgatituni mirë, iu pret një mot me plot befasi gjatë ditës së sotme

09:07 | 03 Shkurt 2019

Keni bërë plane për ditën e sotme.

Së pari bëni mirë të shikoni motin që do të mbretërojë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do të mbajë mot i ndryshueshëm.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot i ndryshueshëm por pa reshje. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s”.

Komento: