Përgatituni mirë, ja ҫfarë moti do të ketë nesër në Kosovë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Përgatituni mirë, ja ҫfarë moti do të ketë nesër në Kosovë

23:20 | 26 Dhjetor 2018

Keni bërë plane për nesër?

Ja ҫfarë moti do të mbretëroj.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar parashikimin e motit për të enjten.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale me diell.

“Nëpër ultësira parashihet të ketë mjegull.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -5 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike mbetet mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë kryesisht nga veriu dhe verilindja e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Komento: