Përgatituni mirë, temperatura befasuese iu presin nesër

20:51 | 09 Janar 2019

Keni bërë planë për nesër?

Bëni mirë që së pari të shikoni motin.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër do të mbajë mot i vranët dhe me reshje bore.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë Celsius.

‘Do të mbajë mot i vranët dhe me reshje bore. Në fushat barike do të ketë rënje të theksuar, por që vlerat termike do të ngritën ndjeshëm, krahasuar me gjendjen e fundit që kishim. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-6m/s’.

Komento: