Përgatituni po ndodh shkëmbimi i madh në botën e futbollit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Përgatituni po ndodh shkëmbimi i madh në botën e futbollit

19:07 | 26 Maj 2019

Edin Dzeko, dëshiron të bashkohet me Interin dhe gazetari,Pasquale Guarro ka nxjerrë disa përditësime ekskluzive rreth negociatave.

Sulmuesi i Bosnjës dëshiron të largohet nga Roma dhe qyteti i Milanos mund të jetë ndalesa e fundit e karrierës së tij.

Nuk ka sekret Antonio Conte është një admirues i madh i yllit të ish-Man City që erdhi afër hyrjes në Chelsea kur italian ishte në krye të Blues, përcjell ORAinfo.

Dzeko i ka thënë tashmë Piero Ausilio se dëshiron Interin, por tani gjigantët e Serie A duhet të arrijnë një marrëveshje me Romën.

Giallorossi janë të hapur për shitjen e sulmuesit të yllit për 20 milionë euro. Interi po pret të njohë fatin e tyre në Ligën e Kampionëve përpara se të takojë Romët dhe të diskutojë marrëveshjen.

Ardhja e Interit të Dzeko nuk do të pengojë që nerazzurrët të nënshkruajnë Romelu Lukaku i cili mbetet një objektiv transferimi i gjigantëve të Serie A.

Ylli i Manchester United mund të bashkohet me Nerazzurrët vetëm nëse Djajtë e Kuq pranojnë të ndërrojnë Belgun me Ivan Perisic, një tjetër lojë, së bashku me Mauro Icardi, është e destinuar të largohet nga San Siro./ORAinfo/

Komento: