Përgatituni Rossonerë! Ja kush po zbarkon në “San Siro”

21:29 | 19 Janar 2019

Alexandre Pato mund të bëjë një kthim të papritur në AC Milan pasi pronari i Tianjin Quanjian dhe themeluesi i grupit Quanjian Shu Yuhui është arrestua nga autoritetet kineze.

New York Times raporton se vdekja e një vajze të re nga kanceri ishte e lidhur me një nga firmat e tij të mjekësisë përcjell ORAinfo.

Me pronarin e grupit Quanjian në burg, kjo mund të çojë në një rënie në të ardhurat e Quanjian që mund të thotë se klubi kinez duhet të shesë lojtarët e tyre për të ulur faturën e tyre të pagave. Pato është lojtari më i paguar në Quanjian dhe mund të jetë lojtari i parë që largohet nga klubi.

Sipas ItaSportPress, sulmuesi 29-vjeçar brazilian mund të jetë në dispozicion për një çmim të volitshëm dhe ai do të favorizonte një kthim të AC Milanit të tij të dashur./ORAinfo/

Komento: