Përleshje mes serbëve për partit politike në Kosovë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Përleshje mes serbëve për partit politike në Kosovë

13:00 | 05 Tetor 2019

Pesë serbë përleshen për parti politike në Leposaviq.

Të premten rreth orës 19:50, ka ndodhur një përleshje fizike midis pesë serbëve në fshatin Jarinjë e Poshtme në Leposaviq.

Shkak për këtë përleshje dyshohet të ketë qenë rivaliteti për subjekte politike.

“Raportohet se dy mbështetës serbë të një subjekti politik, kanë kanosur tre mbështetës serbë të një subjekti rival politik. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurën të rregullt”.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!