Personalitete të njohura botërore po marrin pjesë në shënimin e 20 vjetorit të Ditës së Çlirimit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Personalitete të njohura botërore po marrin pjesë në shënimin e 20 vjetorit të Ditës së Çlirimit

11:36 | 12 Qershor 2019

Këto personalitete po marrin pjesë në shënimin e 20 vjetorit të Ditës së Çlirimit.

Në sheshin ‘Skënderbeu’ të kryeqytetit, janë mbledhur qindra qytetarë, për nder të festës së Ditës së Çlirimit.

Në këtë tubim, po marrin pjesë personalitete të rëndësishme nga vendi dhe bota.

Të pranishëm janë, ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton, ish-sekretarja Medeliene Albright, gjenerali amerikan, Wesley Clark, Mattheë Palmer, Drejtor për Evropën Qendrore dhe Jugore i SHBA-së, ish-presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiç dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Disa nga këto personalitete, pritet të mbajën fjalë rasti.

Komento: