Përfundon “telenovela”, ja cilën fanellë do ta vesh Silva – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Përfundon “telenovela”, ja cilën fanellë do ta vesh Silva

10:36 | 07 Janar 2019

Tetë gola të shënuara në La Liga dhe një vlerësim total nga trajneri dhe menaxhmenti.

Andre Silva ,përfundoi 2018 me Sevillen dhe ndjen se në 2019 ai do të jetë ende në Spanjë sepse afërsia me mjedisin po bëhet më e fortë, përcjell ORAinfo.

Sulmuesi portugez është në huazim nga AC Milan, për të cilin klubi Andalusian ka paguar 4 milionë euro dhe do të duhet të paguajë edhe 39 milionë të pagueshëm gjatë disa viteve për ta shpenguar lojtarin.

Një nga investimet më të shtrenjta në historinë e Seviljes, por vendimi është me të vërtetë i pjekur.

Në ditët e fundit, Milan ka zbuluar se klubi spanjoll synon të shpengojë Andre Silva nën kushtet e vendosura. Përveç rasteve të papritura ose lëndimeve. Në të vërtetë, Sevilla duan të ndërtojnë të ardhmen me Andre dhe gjithashtu e kanë shprehur këtë me agjentin e tij Jorge Mendes.

Sevilla dëshiron ta blejë atë, rruga është e shënuar për shkak se nuk ka kthesa dhe Milan e di mirë. /ORAinfo/

Komento: