Pesë persona bllokohen në shpellë, ja çka ndodhi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pesë persona bllokohen në shpellë, ja çka ndodhi

19:50 | 21 Prill 2019

Pesë persona kishin mbetur të bllokuar në një Shpellë.

Pesë persona që kishin mbetur të bllokuar në Shpellën e Pëllumbasit në kanionet e Erzenit pranë Tiranës u shpëtuan pas gati katër orësh.

Në vendin e ngjarjes shkoi urgjenca e Tiranës dhe Forcat e policisë, por terreni i vështirë e bënte të pamundur ndërhyrjen.

Njeri prej personave të bllokuar kishte ndrydhur këmbën, ndaj në operacionin e shpëtimit u angazhua edhe një helikopter. /Tch

Komento: