Pesë të lënduar nga një aksident në magjistralen Gjakovë-Prizren – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pesë të lënduar nga një aksident në magjistralen Gjakovë-Prizren

18:17 | 10 Korrik 2019

Janë bërë shumë të shpeshta aksidentet në vendin tonë.

Në mëngjesin e sotëm ka ndodhur një aksident trafiku në magjistralen Gjakovë-Prizren.

Në mëngjesin e sotëm një aksident trafiku mes dy veturave ka ndodhur në magjistralen Gjakovë-Prizren, ku për pasojë janë lënduar pesë persona.

Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net, Lirije Podrimaj-Beqiraj, zëdhënëse e Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës.

“Aksidenti ka ndodhur në ora 8:00 të mëngjesit të sotëm mes dy automjeteve. Pesë persona kanë marrë lëndime të lehta dhe pas tretmanit mjekësor janë liruar për në shtëpi”, ka deklaruar Podrimaj-Beqiraj.

Ajo ka thënë se me aksidentin janë duke u marrë njësitet policore dhe se ky rast ka kaluar në kundërvajtje.

Komento: