Pesë të lënduar, vetaksident në dalje të Malishevës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pesë të lënduar, vetaksident në dalje të Malishevës

20:38 | 04 Gusht 2022

Vetaksident në dalje të Malishevës, pesë të lënduar.

Një vetaksident ka ndodhur në dalje të Malishevës.

Si pasojë pesë persona janë lënduar, njëri nga ta ka lëndime më të rënda.

Lajmin e ka dhënë, Sheremet Elezaj, zëdhënës i policisë për Rajonin e Gjakovës.

Elezaj tha se për shkak të mospërshtatjes së shpejtësisë një veturë ka dalur nga rruga.

Ai theksoi se të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor.

“Një vetaksident ka ndodhur në dalje të Malishevës, në drejtim të fshatit Banjë. Një veturë ka dalur nga rruga për shkak të mospërshtatjes së shpejtësisë, dhe janë lënduar pesë persona, njëri nga ta ka lëndime më të rënda. Ata janë dërguar për trajtim mjekësor. Rasti po hetohet nga njësitet relevante” – tha Elezaj.

Komento: