Pësoi humbje shokuese, ja çfarë e pret Gattuson – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pësoi humbje shokuese, ja çfarë e pret Gattuson

18:46 | 22 Dhjetor 2018

Gennaro Gattuso, pranon se Milan është në një krizë pas humbjes së tyre në shtëpi ndaj Fiorentinës, duke dështuar për të shënuar fitore për tri ndeshje me radhë përcjell ORAinfo.

Fushata e Rossonerëve po ikë nga binarët në javët e fundit me eliminimin e Europa League, dy 0-0 ndaj Torinos dhe Bolonjës, pastaj humbjen e kësaj humbjeje 1-0 në Fiorentinën.

Lazio ka bllokuar Milanin në vendin e katërt këtë fundjavë dhe ka raporte që Gattuso mund të shkarkohet për të lënë rrugën e lirë për Arsene Wenger.

“Sigurisht që është një moment i vështirë,” tha Gattuso gazetarëve, “por sot ishim në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të lëndimeve tona, nuk kam asgjë për të qortuar ekipin.” Ky rezultat është vështirë të gëlltitet, nuk ishim të mprehta, por ne nuk ishim me fat.

“Statistikat thonë se Milan janë në krizë. Ne kemi luftuar për të shkaktuar probleme për kundërshtarët tanë gjatë tre javëve të fundit. Është e drejtë të thuhet se nuk kemi qënë t ë qetë para as kësaj, por ne duhet të gjejmë paqe dhe të mos dorëzohemi.

“Ekipi bëri gjithçka që mundej sot dhe ne u përpoqëm ta fitonim, por humbi formën tonë nën presionin e Fiorentinës”, ka thënë Gattuso./ORAinfo/

Komento: