Pezullohen stërvitjet te ekipi i Vojvodës, shkak rastet me koronavirus – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pezullohen stërvitjet te ekipi i Vojvodës, shkak rastet me koronavirus

13:40 | 23 Shkurt 2021

Torino ka pezulluar stërvitjet për skak të shtimit të rasteve të reja me koronavirus.

Torino ka pezulluar stërvitjen për shkak të shqetësimeve për më shumë raste COVID-19 në skuadër.

Pasi Torino njoftoi tre raste të koronavirusit javën e kaluar, të tjerët mund të shfaqen në orët e ardhshme dhe pas testeve të mëtejshme.

Për këtë arsye, klubi italian ka pezulluar trajnimin e sotëm, duke lëshuar një deklaratë në faqen e tyre zyrtare.

“Në lidhje me situatën e kontigjentit ende jo të stabilizuar dhe në zhvillim, mbi indikacionet e autoritetit lokal shëndetësor, Klubi i Futbollit Torino njofton se trajnimi i sotëm është pezulluar në pritje të kontrolleve të mëtejshme” – thuhej në komunikatë.

Komento: