Piatek dhe Cutrone nuk mund të luajnë bashkë, ja arsyetimi i Gattusos – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Piatek dhe Cutrone nuk mund të luajnë bashkë, ja arsyetimi i Gattusos

13:55 | 27 Janar 2019

Menaxheri i Milanit Rino Gattuso ka zbuluar se nënshkrimi i ri Krzsysztof Piatek dhe Patrick Cutrone nuk mund të fillojnë së bashku përpara për rossonerët.

Pas ndeshjes me Napolin, bosi i Milanit Gattuso po bisedonte me shtypin për barazimin.

Ai tha: “Tani, ata nuk mund të luajnë së bashku jo për shkak të karakteristikave të tyre, por për shkak të ekuilibrit të ekipit. Këtë sezon ne u përpoqëm të luanim shtatë / tetë ndeshje me të dy sulmuesit dhe gjithmonë kisha ndjenjën për të lënë diçka në rrugë.

“Mendoj se nëse kjo skuadër do të mund të bënte gabime sa më pak të jetë e mundur, faza e tranzicionit mund të bënte shumë më tepër, të mbante topin mirë.

Ne duhet të analizojmë në këto 21 ndeshje, të lëmë pak ‘të dëshiruar në të fundit 25 metra dhe na mungon më shumë se diçka në hapin e fundit.”-ka thënë Gatusso./ORAinfo/

Komento: