Piatek i dërgon “selam” Higuainit me këtë statistikë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Piatek i dërgon “selam” Higuainit me këtë statistikë

21:44 | 29 Janar 2019

Krzysztof Piatek shënoi me të dy golat e tij të para në fanellën e Milan, duker arritur më shumë gola në 46 minuta e parë te Milan më shumë sesa Higuain që ka arritur në 12 ndeshjet e fundit të tij për klubin.

Polonia e bëri vetëm lëvizjen javën e kaluar nga Genoa për 35 milionë euro plus bonuse.

Tifozët e Rossonerëve janë tejet të kënaqur me yllin e tyre tashmë të ri përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, Piatek ishte në fillim të XIshes së parë këtë mbrëmje në çerekfinale të Kupës së Italisë gjithashtu kundër Napoli, dhe e vendosi ekipin e tij 2-0 deri në minutën e 27-të.

Kjo do të thotë se Piatek ka shënuar më shumë gola në 46 minuta të futbollit të Milanit sesa Higuain ka arritur në 12 ndeshjet e fundit të tij për klubin./ORAinfo/

Komento: