Piatek i ngazëllyer te Milani: Seedorfi kërkoi një foto me mua – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Piatek i ngazëllyer te Milani: Seedorfi kërkoi një foto me mua

10:56 | 05 Shkurt 2019

Krzysztof Piatek pranon se ai është lënë i habitur nga stili e Milanit.

Piatek ka bërë një ndikim të menjëhershëm për Milanin që nga transferimi i tij prej 35 milionë eurosh nga Genoa muajin e kaluar, duke shënuar tre gola në tre paraqitjet e tij të para për Rossonerët.

“Unë kam shënuar gola në Serie A, ky është presioni që kam zgjedhur”, tha sulmuesi i Polonisë për Foot Truck, përcjell ORAinfo.

“Duhet të përshtatem, por sigurisht nuk do të ndryshoj. Kam planifikuar që gjithmonë të jem i njëjti person dhe të punoj si më parë”, ka thënë ai.

Ai më tutje ka treguar edhe një detaj interesant.

“Milan? Seedorf më pyeti për një foto! Është fantastike që njerëzit si ai më njohin dhe duan të flasin me mua, si Shevçenko në dhomën e veshjes para ndeshjes kundër Napolit”, është shprehur ai..

“Pasi e nënshkrova kontratën time, mora një mesazh nga Alvaro Morata: ai më tha se më shikon dhe më ka dëshiruar fat. Kjo është gjithashtu fantastike”.

“Është fantastike të shënoj sa më shumë gola që mundem dhe tifozët në Itali janë të çmendur”.

“Unë jam përmirësuar fizikisht dhe gjithashtu në aspektin e mbajtjes së sfidave dhe shpejtësisë. Kohët e fundit unë kam bërë më të saktë shënimet”.

“Fanella ime e parë ishte një fanellë e Real Madridit me Ronaldon në të. Unë pastaj mora një të Manchester United me Ronaldon në të dhe një Arsenal me Henry mbi të.

Ai ka folur edhe për debutimin që ka bërë me milanin kundër Napolit.

“Debutimi im ndaj Napoli? Isha aq i fokusuar saqë nuk mund t’i dëgjoja këngët nga tifozët, vetëm para ndeshjes kur isha akoma në tunel dhe lajmëruesi po thoshte emrat e lojtarëve”, tha Piatek. /ORAinfo/

Komento: