Piatek jep lajmin e madh për rossonerët – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Piatek jep lajmin e madh për rossonerët

19:28 | 25 Janar 2019

Nënshkrimi i ri i AC Milan, Krzysztof Piatek beson se ai ka marrë një vendim të mirë për t’u bashkuar me rossonerët dhe ai dëshiron të bëjë ëndrra realitet në San Siro tani.

Ai gjithashtu zbuloi se West Ham gjithashtu bëri një ofertë për të,por ai zgjodhi Milanin për një qëllim që ta arrijë në Champions League përcjell ORAinfo.

Sulmuesi polak nënshkroi për klubin dy ditë më parë, pikërisht kur Gonzalo Higuain u largua nga Milano për t’u bashkuar me Chelsean në Premier Ligë.
“Kam ardhur në një klub të madh, dua të bëj realitet ëndrrat e mia, të bëhem më mirë dhe të bëj hapat e mi të mëtejshëm në karrierën time.

“Unë nuk kam asnjë dyshim se kam bërë një vendim të mirë, ndihem mirë, shokët e mi të ekipit më kanë mirëpritur.

Kur u pyet për ofertën nga West Ham, ai tha: “Po, ishte një ofertë e madhe prej tyre, por Genova e hodhi poshtë atë. Preferova të shkoj në Milano, me të cilën ai ka një marrëdhënie shumë të mirë

“Gjëja më e rëndësishme për mua është Liga e Kampionëve”, ka thënë Pitek./ORAinfo/

Komento: