Piatek- Milan, ka një problem

00:11 | 22 Janar 2019

Milan nuk mund të nënshkruajë me sulmuesin e Genoas, Krzysztof Piatek deri të mërkurën pasi ende nuk dihet nëse ndonjë lojtar i Rossonerëve do të jetë në anën tjetër.

Mendohej se Jose Mauri do të përfshihej në marrëveshjen e Milanit për Piatek, i cili nga ana e tij pritej të përfundonte transferimin e tij të martën, përcjell ORAinfo.

Një lojtar në shkëmbim do të kishte shtyrë çmimin deri në 35 milionë euro, por Gianluca Di Marzio paralajmëron se Diavolo ende nuk e ka bindur Maurin që të bashkohet me Genovan.

Gazetari i Sky Sport Italia shton se Grifone nuk janë të interesuar për Alen Haliloviç dhe se ende nuk kanë rënë dakord për një tarifë për të nënshkruar me Andrea Bertolacci këtë muaj.

Rrjedhimisht, Pol do të presin që ‘të dy klubet të japin dritën e gjelbër’ para se ai të shkojë në Milano. /ORAinfo/

Komento: