Piatek mund të shkruaj histori të dielën kundër SPAL – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Piatek mund të shkruaj histori të dielën kundër SPAL

14:02 | 24 Maj 2019

Sulmuesi i Milanit Krzysztof Piątek mund të kërkojë një tjetër histori kur AC Milan përballet me SPAL në ditën e fundit të Serie A.

Piatek tashmë është golashënuesi më i mirë për dy klubet këtë sezon – Genoa dhe të Milan, përcjell ORAinfo.

Ai ka shënuar nëntë herë për Milanin deri më tani, që kur ai arriti në dimër. Ai shënoi 13 herë për Genoa.

Nëse ai shënon kundër SPAL, ai do të jetë lojtari i parë në histori për të arritur shifra të dyfishta për dy klube të ndryshme në një sezon të vetëm. /ORAinfo/

Komento: