Piatek në Milan, dalin detaje tjera interesante – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Piatek në Milan, dalin detaje tjera interesante

16:30 | 06 Shkurt 2019

Muajin e kaluar, Krzsystof Piatek u transferua nga Genoa te AC Milan dhe ka shënuar 3 gola për klubin e tij të ri në 3 ndeshje.

Regjisori sportiv i Genoas, Giorgio Perinetti foli për Radio Rossonerën rreth sulmuesit polak, si dhe detajet e negociatave me Milanin rreth shitjes së tij përcjell ORAinfo.

“Piatek është programuar të bëhet një sulmues i madh, nëse unë pres një ndikim si ky në Milan, unë prisja që ai të reagonte mirë, sepse ai është një lojtar që planifikon .

” Ai është 23 vjeç, teknikisht i mirë, e liga italiane mund të përmirësojë një lojtar aq shumë dhe ai ka margjina të mëdha.

“Ne biseduam për Montolivon, ne biseduam për Bertolacin, por nuk kishte mundësi sepse modalitetet e transferimit ishin të komplikuara.
“Unë e kuptoj hidhërimin e tifozëve që humbasin lojtarin e tyre të preferuar, por kur një lojtar dëshiron të ndryshojë, siç ndodhi me Higuain, është e vështirë ta mbash atë,” përfundoi Perinetti./ORAinfo/

Komento: