Piatek në Milan, ja çfarë kanë bërë tifozët e Genoas – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Piatek në Milan, ja çfarë kanë bërë tifozët e Genoas

15:34 | 19 Janar 2019

Tifozët e Genoa po protestojnë kundër kryeministrit italian Matteo Salvini dhe presidentit të klubit Enrico Preziosi për dy gjëra të ndryshme.

Protesta kundër Salvini nga vendimi për të shtyrë ndeshjen e Genoas kundër Milanit në orën 3, me flamuj që ngjiten në qytet duke e quajtur atë një ‘vdekje të futbollit’ përcjell ORAinfo.

Tifozët po shprehin pakënaqësi në jo vetëm atë, por janë të zemëruar me vendimin e Enrico Prezios që të jetë i gatshëm të shesë Krzysztof Piatek tek AC Milan, pavarësisht nga ai që ka premtuar më parë se ai nuk do të shitet./ORAinfo/

Komento: