Piatek zbulon atë që Shevchenko i bëri në zhveshtore – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Piatek zbulon atë që Shevchenko i bëri në zhveshtore

13:00 | 05 Shkurt 2019

Milan përfundoi nënshkrimin e Krzysztof Piatek nga Genoa, për një shifër që besohet të jetë në rajonin prej rreth 35 milion euro.

Piatek është një nga skuadrat kryesuese të Serie A këtë sezon dhe shpejt u ngrit në vetëm gjashtë muaj në fluturimin e lartë të Italisë, përcjell ORAinfo.

Piatek, duke folur për kamionin me këmbë, zbuloi më shumë për kohën e tij në Milano deri më tani, duke përfshirë atë që bëri Alvaro Morata dhe Andriy Shevchenko, e befasoi atë.

“Kam shënuar gola në Serinë A, kam zgjedhur vetë presionin, unë duhet të mësoj, por unë jam i sigurt se nuk do të ndryshoj, unë jam i njëjti person në punë si më parë”, ka thënë Seedorf.

Si Shevchenko bëri edhe në dhomën e dollap me kyç para ndeshjes me Napoli. Pas nënshkrimit të kontratës kam pasur një mesazh nga Alvaro Morata: ai shkroi se ai vëzhgon mua, se ai dëshiron mua fat të mirë, dhe kjo është fantastike shumë.
“Këmisha ime e parë ishte nga Real Madridi me Ronaldon, pastaj këmisha e United të Ronaldos dhe Thierry Henry të Arsenalit.

“Ky është një hap përpara në karrierën time, unë kam qenë i impresionuar pas mbërritjes në Milanello, debutimin me Napoli, ishte aq i fokusuar saqë nuk dëgjova britmat e tifozëve.Pas para ndeshjes, kur isha akoma në tunel dhe folësi i tha mbiemrat. Kur unë e di që luaj nga minuta e parë, unë nuk dal në fushë para se të ngrohja”, ka thënë ai. /ORAinfo/

Komento: