Piatek thyen çdo rekord, “qon peshë” një Itali – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Piatek thyen çdo rekord, “qon peshë” një Itali

22:49 | 16 Shkurt 2019

Krzysztof Piatek ka bërë histori, ku vetëm për 310 minuta ka shënuar gjashtë golat e tij të parë në Milano .

Ish-ylli i Genoa e gjeti rrjetën gjashtë herë në vetëm katër ndeshje midis Serie A dhe Coppa Italia, duke përfshirë edhe dyshen në fitoren 3-1 ndaj Atalanta përcjell ORAinfo.

Milan TV thekson se asnjë sulmues nuk ka arritur kurrë në gjashtë gola në një fanellë të Rossonerëve, pasi ai e arriti atë në vetëm 310 minuta të lojës.

Kjo thyen rekordin e mëparshëm Gunnar Nordahl, i cili mori 419 minuta. Mario Balotelli është i dyti në 433 minuta.

Pa dyshim, Piatek e arriti këtë me gjashtë gola në vetëm 18 ndeshje, duke konfirmuar se ai do të jetë i pandalshëm./ORAinfo/

Komento: