Pioli mbron Ibrahimovicin: Kërkoi falje – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pioli mbron Ibrahimovicin: Kërkoi falje

11:58 | 27 Janar 2021

Pioli: Ibrahimovic kërkoi falje.

Trajneri i AC Milanit, Stefano Pioli ka thënë se sulmuesi Zlatan Ibrahimovic ka kërkuar falje pas kartonit të kuq ndaj Interit.

Suedezi u ndëshkua me të kuq pasi mori dy karton të verdhë dhe pas largimit të tij, Interi e përmbysi rezultatin duke u kualifikuar tutje, transmeton lajmi net.

Pioli ka konfirmuar se Ibrahimovic kërkoi falje pasi përfundoi ndeshja.

“Zlatan kërkoi falje. Si kampion i madh që është”, tha ai.

Suspendimi në Kupën e Italisë nuk lejon që Ibrahimovic të mungojë në Seria A.

Komento: